bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Bokverk 13967337

nr 1396 7337

Ferdinand Boberg

(1860-1946), Sverige

Bokverk, "Stockholmsbilder från början af 1900-talet". Komplett, 200 bilder med Stockholmsmotiv. P. A. Norstedt & Söner, Stockholm. Bladets mått: 40,5x31,5 cm

Kondition: ngt gulnade blad

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 10 maj 2021
kl 19:44:18

  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 14:57:48 1      800 kr
10/5 16:14:51 2      Vinnande bud

  • Konstnär/Designer

Ferdinand Boberg

Läs mer om Ferdinand Boberg
bakg